Zajawki i pasje

Gry-moja pasja

Gry wideo… Kto to widział spędzać tyle czasu przy komputerze! I jeszcze nazywać to pasją, przecież to strata czasu! I to jeszcze kobieta!

Kiedy byłam młodsza i zaczynałam swoją przygodę z komputerami i grami, niestety większość ludzi myślało w ten sposób. Pochodzę z małego miasta, w którym nikt nigdy nie rozumiał, jak można mówić o grach jako o zainteresowaniu. Dla wszystkich było to tylko marnowanie czasu a przecież każdy ma jakieś hobby, prawda? Dla jednych jest to czytanie książek, dla drugich wędkowanie, a dla jeszcze innych kino czy teatr. Bardzo się cieszę, że świat poszedł do przodu i my-gracze, nie jesteśmy już uznawani za wariatów zamkniętych w ciemnych piwnicach, a za normalnych ludzi.

Jak to się zaczęło?

Pamiętam jak dziś, kiedy w trakcie przeglądania poczty trafiłam na maila z reklamą. Była to reklama gry, która właśnie trafiła do Polski i był to Metin2. Bez większego entuzjazmu pobrałam ją, tylko żeby sprawdzić, czy będzie ciekawa. I wsiąknęłam-spędzałam godziny na wbijaniu kolejnych poziomów i zdobywaniu potrzebnych materiałów, jednak nie miałabym z tego aż takiej radości gdyby nie inni gracze. Nareszcie znalazłam ludzi, z którymi mogłam rozmawiać o świecie wirtualnym!

W co gram?

Nie ma jednego gatunku, którym się interesuję, jeśli rozgrywka od początku “ma to coś” to zarówno prosta karcianka jak i rozbudowane MMORPG jest czymś, przy czym będę siedzieć godzinami. Jednak moimi faworytami, grami, które kocham całym sercem od pierwszego kliknięcia są zdecydowanie Dishonored i Dishonored 2 (ceny można sprawdzić tutaj). Są to przepięknie zrobione gry, w krajobrazach naprawdę można się zakochać, a dodatkową ciekawostką jest to, że część pierwsza została w całości namalowana. Rozgrywka jest nastawiona głównie na skradanie się ale jeśli masz na przykład gorszy dzień, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wycinać w pień wszystkie postacie, które spotkasz na swojej drodze 😉 Bardzo serdecznie polecam obie części jak i samodzielny dodatek, czyli Dishonored-Death of the Outsider.

Pozdrawiam Was serdecznie i czekam na komentarze-czy są wśród nas gamerzy? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *