Grzyby
Kuchnia

Jak suszyć grzyby? Co można zrobić z grzybów?

Temat bardzo na czasie. Mamy jesień, w lasach pojawiło się mnóstwo grzybów. Pytanie tylko jak suszyć grzyby w domowych warunkach i co możemy z nich przygotować? Zapraszam do dalszej części wpisu po odpowiedzi na te pytania.

Jak suszyć grzyby w domowych warunkach?

Przede wszystkim musimy zacząć od oczyszczenia grzybów. Najlepiej zrobić to pędzelkiem, najlepiej z naturalnym włosiem. Musimy pamiętać o tym, że grzyby, które mają być ususzone, nie mogą być myte, dlatego czyścimy je tylko na sucho, szczoteczką i małym nożykiem. Kiedy grzyby są już odpowiednio przygotowane, trzeba je pokroić. Najlepiej na plasterki, lub na małe kawałki.

Jak suszyć grzyby w piekarniku?

Odpowiednio przygotowane grzyby kładziemy na ruszcie lub blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Układamy je zachowując delikatny odstęp, i włączamy piekarnik na 50°C. Najlepiej suszyć je z uchylonymi drzwiczkami, żeby para mogła uchodzić bez problemu na zewnątrz.

Jak suszyć grzyby w suszarce do grzybów?

Jeśli jesteś miłośnikiem zbierania grzybów, z pewnością przyda Ci się taki sprzęt. To najszybsza i najwygodniejsza metoda suszenia, polegająca jedynie na tym, żeby przygotowane wcześniej grzyby układać na tackach, zachowując odstęp między nimi i włączeniu nawiewu. Suszarki takie mają po kilka pięter, dlatego można w nich suszyć sporą ilość grzybów na raz, nie zajmując wiele miejsca w mieszkaniu.

Jak suszyć grzyby nad kaloryferem?

Najlepiej powiesić grzyby na sznureczku bądź nitce, i powiesić nad kaloryferem. Przy okazji ogrzewania pomieszczenia wysuszymy je, a do tego nadamy trochę jesiennego wyglądu i zapachu w mieszkaniu.

Przepisy na dania z grzybami

Świeże, bądź suszone grzyby będą wspaniałym dodatkiem do dań takich jak:

Przepis na krokiety z kapustą i grzybami

Przepis na makaron z grzybami w śmietanie

Przepis na risotto z grzybami leśnymi

Przepis na wigilijne pierogi

Przepis na bigos

Przepis na zupę grzybową

A Wy jakie macie pomysły na dania z użyciem grzybów? Czekam na komentarze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *