jesień
Zajawki i pasje,  Życiowo

Jesień

W końcu przyszła jesień. Przez jednych nie lubiana, przez innych bardzo wyczekiwana. Jestem w gronie tych pierwszych osób. Zawsze w tym czasie dopada mnie chandra i czekam tylko, aż dni zaczną stawać się dłuższe.

Co robić w długie, jesienne wieczory?

Najlepiej zająć się czymś, co najbardziej lubisz robić. W moim przypadku wymarzony jesienny wieczór to taki, który mogę spędzić przed komputerem, grając z mężem, bądź sama. O tym, jaka gra jest moim numerem jeden, pisałam już tutaj. Uwielbiam też rozsiąść się przed telewizorem, włączyć film i nie przejmować się niczym.

Inne pomysły na zwalczenie jesiennej chandry

1. Gry planszowe i karciane

Chyba najpopularniejszym pomysłem na walkę z nudą, są planszówki i karcianki. Możesz w nie grać z rodziną lub z przyjaciółmi. Przygotuj do tego pyszne przekąski, a świetna zabawa i zajęcie czasu na długie godziny gwarantowane.

2. Książki

Z pewnością masz w domu “kupkę wstydu” z książkami, których nigdy nie masz czasu bądź motywacji przeczytać. Jesienny, deszczowy wieczór jest do tego idealny. Zrób sobie kubek ciepłej herbaty, kakao, bądź czekolady i pozwól się wciągnąć w akcję rozgrywającą się w książce.

3. Filmy i seriale

Wróć do filmów i seriali, które lubisz, bądź poszukaj całkiem nowych. Masz jakieś, które czekają w kolejce do obejrzenia? Weź się za nie, lepszego czasu na to nie będzie!

4. Nauka czegoś nowego

Zacznij uczyć się jakiegoś języka obcego, szydełkowania, robienia na drutach czy rysowania. Jest całe mnóstwo rzeczy, których możesz się nauczyć.

5. Organizacja mieszkania

Jesienny wieczór to świetny moment na porządki w szafach, kosmetyczce czy szufladach kuchennych. Z pewnością znajdziesz w nich masę niepotrzebnych rzeczy. Możesz je na przykład wystawić na sprzedaż, zasilając nieco przy okazji swój portfel.

6. Wypieki

Za oknem ciemno, ponuro i deszczowo. A w Twoim domu unosi się piękny zapach ciepłego chleba bądź ciasta. Nie ma nic piękniejszego przy takiej pogodzie, prawda?

7. Miły wieczór z drugą połówką

Żyjemy w czasach, w których jesteśmy wiecznie zabiegani. Czasami warto trochę zwolnić, spędzić czas z ukochaną osobą tylko we dwoje. Przygotujcie razem kolację, obejrzyjcie film, czy pograjcie w coś. A może usiądźcie i powspominajcie? Niech ten czas będzie tylko dla Was.

Mam nadzieję, że coś z moich pomysłów przypadnie Wam do gustu. Pochwalcie się w komentarzach własnymi propozycjami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *